אוסטיה אנטיקה

פארק הארכיאולוגי אוסטיה אנטיקה (אנטיקה = עתיקה) הוא אחד מהאתרים המדהימים שלא הרבה מכירים אותו, מכיוון והוא לא נמצא במרכז רומא. בעבר אוסטיה הייתה עיר נמל עתיק שוקק, ששימש כמרכז חיוני למסחר ימי בתקופת האימפריה הרומית. כיום, האתר עומד כעדות מרשימה לפאר ולמורכבות של הציוויליזציה הרומית העתיקה. בנוסף, תמצאו באזור שרידי עתיקות של בית כנסת. הבית הכנסת אינו פונה לירושלים, ונראה שנבנה לפני חורבן בית המקדש.

שמעתם על פומפיי? במידה ואתם מתכננים לנסוע מחוץ לרומא ניתן להגיע לפומפיי ברכבת ישירה החל מ-16 ליולי 2023. קראו עוד על פומפיי.

אם אתם שואלים מה עדיף יותר, אוסטיה אנטיקה או פומפיי? אז בהחלט שפומפיי! אבל במידה אתם תשארו ברומא יותר מ-3 לילות אז ממליץ להכניס את אוסטיה לרשימה.

Ostia Antica אתר ארכיאולוגי שמציע הצצה לחיי היומיום של הרומאים הקדמונים. כשאתם משוטטים בין ההריסות ששחלקם נשמרו, תלכו בעקבות סוחרים, מלחים ואנשים פשוטים ששגשגו בעבר בנמל. התפלאו מהפורום, דמיינו את השווקים התוססים והמחייה התוססת שהייתה שמה בעבר. אם אתם מחפשים אתר ארכיאולוגי בסגנון פומפיי אז זה מקום מצויין .

בית הכנסת באוסטיה אנטיקה

סמל בית כנסת באוסטיה אנטיקה

בית הכנסת של אוסטיה הוא אתר היסטורי משמעותי בתוך הפארק הארכיאולוגי אוסטיה. הוקם במאה ה-1 לספירה, הוא עמוד כאחד מבתי הכנסת העתיקים ביותר באירופה. גילוי בית הכנסת והחפירה (בשנת 1961) שלאחר מכן שופכים אור על הקהילה היהודית התוססת ששגשגה בעבר באוסטיה אנטיקה. המבנה כולל רצפות פסיפס המתארות סצנות מקראיות וסמלי יהדות, כמו החנוכייה. הארכיטקטורה של בית הכנסת משלבת אלמנטים רומיים ויהודים, המציגה את השילוב התרבותי שאפיין את העיר העתיקה.

בית הכנסת לא פונה לירושלים, כנראה מהסיבה שהוא נבנה לפני חורבן בית המקדש. המבנה במצבו הנוכחי הוא שיחזור דמותו במאה ה-4. ליד המבנה נמצא אולם ששימש ללימודים, מטבח ובכניסה נמצא באר מים.

אמפיתיאטרון

אמפיתיאטרון באוסטיה אנטיקה

אחד מהדברים העיקריים בפארק הארכיאולוגי אוסטיה אנטיקה הוא האמפיתיאטרון המפואר שלו. כמו שאתם יודעים, בעבר האמפיתיאטרון היה מאוד נפוץ בתרבות הרומית אבל במקור זה הגיע בתיאטרון ביוון העתיקה. ההבדל העיקרי בין אמפיתיאטרון (עגול) ותאטרון זה חצי עיגול. האמפיתיאטרון הידוע ביותר בעולם זה כמובן הקולוסיאום ברומא (חובה לבקר!).

חסכו כסף על חבילות אינטרנט! חבילות גלישה לא קונים במחברת הטלפון שלכם. קראו כיצד ניתן לחסוך בפוסט כרטיס סים מקומי באיטליה.

פסיפסים, מרחצאות ומקדשים

אוסטיה אנטיקה מעוטרת בפסיפסים יוצאי דופן, מרחצאות ציבוריים ומקדשים המציעים תובנות על המנהגים התרבותיים והדתיים של רומא העתיקה. הפסיפסים מתארות סצנות מהמיתולוגיה, חיי היומיום וטקסים דתיים.

במקום תוכלו לראות את המרחצאות התרמיים שבהם התנפקו הרומאים בהרפיה ומפגשים חברתיים. בנוסף היו באזור מרחבים קדושים, כמו המקדש הרקולס, ששימש מוקד לפולחן וחגיגה.

גנים ודירות

כשתשוטטו בפארק הארכיאולוגי אוסטיה, תפגשו גנים שלווים ושאריות של דירות רומיות. התפעלו מהעיצובים האמנותיים של בית דיאנה ובית קופידון ופסיכה, שם תוכלו לחזות בתחכום הארכיטקטוני והכישרון האמנותי של הרומאים העתיקים. תיהנו מהאווירה השלווה של הגנים, שם הרומאים הקדמונים חיפשו הפוגה מהעיר ההומה והתענגו על יופיו של הטבע.

כרטיסים לאוסטיה אנטיקה

אם אתם מעוניינים לקחת סיור באוסטיה אנטיקה שיכול בהחלט להעשיר את הידע שלכם כי כמו בכל אתר קשה להבין את מה שרואים.

סיור מודרך באוסטיה אנטיקה

או דרך הקישור כרטיסים לסיור מודרך באוסטיה אנטיקה

איך להגיע לאוסטיה אנטיקה

במידה ואתם מגיעים ממרכז רומא, נגיד Spagna (קו כתום – A) לוקחים את הרכבת התחתית ומחליפים רכבת ב- Termini לכיוון Piramide/San Paolo/Eur Magliana (קו כחול – B) ולוקחים רכבת לכיוון LIDO ויורדים בתחנה Ostia Antica. נווט אותי לאוסטיה אנטיקה


מקומות לא רגילים לטיול שלכם

בתוך רומאמחוץ לרומא
ויה אפיה העתיקה
טירת סנטאנג’לו
גן חיות ברומא (ביופארקו)
פארק מג’יקלנד
פארק מים זומארין ברומא
איך להגיע מרומא לפירנצה
איך להגיע מרומא לנאפולי
גני טיבולי

פוסטים שיכולים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *