כרטיסים להרקולנאום

כרטיסים להרקולנאום

בפוסט אני רוצה לספר לכם בקצרה על אתר הרקולנאום, את ההבדל בינו לבין פומפיי ואיפה ניתן לרכוש כרטיסים.

תקציר

כולכם שמעתם על פומפיי אבל יכול להיות שלא שמעתם אף פעם על העיר הרקולנאום. הרקונאום היא עיר רומית עתיקה. נמצאת לא רחוק מנאפולי ופומפיי ונחרבה ביחד עם פומפיי בהתפרצות הר געש וזוב.
נחשולים פירוקלסטיים לוהטים כיסו את העיר, והיא נקברה תחת שכבות של חומר געשי בעובי המתקרב לעשרים מטרים.

לפי המיתולוגיה, העיר נוסדה ע”י הרקולס (גיבור מן המיתולוגיה היוונית והמיתולוגיה הרומית בנו של זאוס). אכן העיר נוסדה ע”י יוונים ונכבשה ע”י הרומים בשנת 89 לפנה”ס.

מה שמיוחד בהרקלנאום לעומת פומפיי זה שהיא מאוד נשמרה. רוב הגגות של הבתים,מרחצות,אוסף מגילות,ציורים מנייר פפירוס. הרקלנאום ביחד עם פומפיי הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ע”י אונסקו.

הר וזוב הוא הר געש שעדיין פעיל! ניתן לעלות אליו לראות את העשן שיוצא ממנו, אבל הדבר הכי לראות זה הנוף הפנורמי המרהיב. קראו עוד בפוסט הר וזוב

הרקולנאום או פומפיי?

העיר נקברה כמעט מיד באפר חם בגלל ההתפרצות הר וזוב. הבניינים בהרקולנאום נשמרו הרבה יותר טוב מאלה שבפומפיי, לרבים מהם הקומות העליונות עדיין שלמות, ולכמה אפילו יש מרפסת עץ מקורית מהתקופה ההיא!

שני הערים הן שונות מה שרק עושה אותן דומות זה שהן הושמודו ע”י ההר וזוב. בעת ההתפרצות רוב תושבי העיר הספיקו להימלט מהעיר לעומת פומפיי.

אני אישית הייתי גם בפומפיי והרקונלאום, אבל אם אתם קצרים בזמן, אז אחד יספיק. ניתן לקרוא עוד על פומפיי בפוסט כרטיסים לפומפיי.

כרטיסים להרקולנאום

אחרי שפעם אחת הלכתי לפומפיי בלי מדריך היה קשה להבין את ההיסטוריה של העיר במיוחד שלא הכל כתוב בויקיפדיה. הבנתי עד כמה שמדריך מוסמך יכול להעשיר את החוויה ולפתוח עולם חדש שלא תמצאו אותו ככה באינטרנט.

איך להגיע מנאפולי להרקולנאום

  1. מתחנה המרכזית נאפולי (Garibaldi) ניתן לקחת את הרכבת של המפעילה Circumvesuviana הנוסעת לכיוון Sorrento ולרדת בתחנה Ercolano Scavi. (הרכבות יוצאות מקומה אחת מתחת)
  2. אפשרות שניה זה עם הרכבת הלאומית Trenitalia שגם יוצאת מהתחנת Garibaldi. ניתן קחת את הרכבת לכיוון Sorrento ולרדת בתחנה Portici-Ercolano ומשם הליכה לא ארוכה.


מחפשים מה לעשות בנאפולי? מה לעשות בנאפולי , אטרקציות ומוזיאונים בנאפולי

פוסטים שיכולים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *