קתדרלת נאפולי

קתדרלת נאפולי

מתכננים את הטיול שלכם לנאפולי הקסומה או שרוצים לדעת יותר על קתדרלת נאפולי? הגעתם לפוסט הנכון. חשוב לי לציין כבר מהתחלה שהכניסה לקתדרלה בנאפולי היא חינם לחלוטין! הקתדרלה הוא אתר דתי מפואר, הידוע גם בשם דואומו די סן ג’נארו, הוא סמל איקוני של אמונה,מורשת וארכיטקטורה.

קצת היסטוריה

הקתדרלת נאפולי, נבנתה במאה ה-13, תופסת מקום משמעותי במורשת הדתית והתרבותית של העיר. הקתדרלה הנכוחית נבנתה על כנסייה קודמת שהוקדשה לסנטה רסטיטה, עברו מספר טרנספורמציות במהלך מאות שנים.

אדריכלות קתדרלת נאפולי

כשאתם מתקרבים לקדרלה, הבחינו היטב לפרטים הקטנים ואל תמהרו להיכנס. החלק החיצוני מציג שילוב מורכב של סגנונות אדריכליים, המשקף את חלוף הזמן ואת התרומות של אומנים שונים. החזית המרכזית מתהדרת בעיצוב מרהיב של הרנסנס המעוטר בפסלים ותבליטים. הכניסה הראשית, מכונה “Porta del Paradiso” (דלת גן עדן) כוללת דלתות ברונזה המתארות סצנות מחייו של ישו.

ברגע שתכנסו, תבחינו לפאר והיופי שבפניכם! בהחלט מרשים אפילו למי שביקר ביותר מ-50 כנסיות ברחבי איטליה. תבחינו לפרטים הקטנים כגון הציורי קיר היפהפיים, קפלות מקושטות ועמודי שיש עם פסלים מרהיבים.

האטרקציה העיקרית של הקתדרלה היא קפלת האוצר של סן ג’נארו, שבה נשמרים שרידי הפטרון של נאפולי. הקפלה המפוארת הזו מציגה אוסף מסנוור של זהב, כסף ואבני חן יקרות, ומביעה את המסירות והערצה של העיר לסן ג’נארו.

סיור מודרך בעיר העתיקה של נאפולי

אם אתם מתעניינים בהיסטוריה, בתרבות המקומית,הרחובות, באדריכלות והמקומות החשובים למקומיים ולנצרות.

מקום פגישה של הסיור: Piazza del Gesù Nuovo.
הסיור מודרך עובר בנקודות הבאות:


פוסטים שימושיים בעיר נאפולי:

פוסטים שיכולים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *