מה לעשות ברומא – אטרקציות ברומא

מה לעשות ברומא

כפי שאתם יודעים רומא היא אחת הערים הכי יפות והמדהימות בעולם שמסתתרת בה היסטוריה של אלפי שנים ,זהו כבר רמז שיש הרבה מה לעשות ברומא. רומא עשירה מבחינת היסטוריה, המטבח האיטלקי כמובן, היין המשובח, העם החם שתמיד מדבר עם ידיים 🤌, רומנתית ועשירה בארכיטיקטורה.
בנוסף רומא היא אחת מהערים הכי מתויירות בעולם ויש עוד סיבה טובה, לרומא יש 14 אתרי אונסקו! מתוך 54 שיש לאיטליה שזאת הכמות הכי גדולה בעולם. בפוסט הזה אני רוצה לעשות לכם סדר מה לעשות ברומא ואיזה אטרקציות יש ברומא.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק “מטיילים ברומא” שמה תוכלו לקבל עזרה מחברי הקבוצה, לקבל המלצות תוך זמן קצר וגם לעזור לאחרים 🙂

הקולוסיאום

שום תמונה לא תכין אתכם על הריגוש לראות בפעם הראשונה את הקולוסיאום. כ-2000 שנה עמדה זירה שרירית כסמל לכוח של האימפריה הרומית, בנייתו החלה על ידי הקיסר אספסיאנוס בשנת 70 לספירה והושלמה בשנת 80 לספירה בידי בנו הקיסר טיטוס, שיפוצים נוספים נעשו בידי הקיסר דומיטיאנוס – כולם קיסרי השושלת הפלאבית ששלטה ברומא במאה ה-1 לספירה.
לפיכך שמו הרשמי של הקולוסיאום הוא “האמפיתיאטרון הפלאבי ” (Amphitheatrum Flavium)”.

אם שמתם לב דיברתי על אספסיאנו ובנו טיטוס, הם אלה שדיכאו את המרד הגדול והביאו לחורבן בית המקדש השני. לכבוד ניצחונו של טיטוס אביו בנה לו שער ניצחון בכניסה לפורום הרומאי. תוכלי לקרוא עוד בפוסט הפורום הרומאי.

כאן נפגשו גלדיאטורים בקרב תמותה וגינו את האסירים שנלחמו על חיות פרא לפני המפרץ, צמאי דם. אלפיים שנה ואילך זה האטרקציה התיירותית המובילה באיטליה, שבאים יותר מחמישה מיליון מבקרים בשנה. זהו אחד המונומנטים הכי עתיקים והחשובים ברומא ומבין האטרקציות הכי מוכרות בעולם!
בסוף יוני 2021 הסתיימו חלק מהעבודות הנרחבות בקולוסיאום ונפתח לראשונה למבקרים אזור המעברים התת-קרקעיים, ההיפוגאום, ממנו פרצו הגלדיאטורים אל הזירה

תוכלו לקרוא עוד בפוסט קולוסיאום

קולוסיאום
הקולוסיאום – הוא נראה שונה מכל זווית. פה צולם מהזווית של הכניסה לפורום הרומאי

הפורום הרומאי וגבעת פלטין / Roman Forum & Palatine

ההליכה דרך החורבנות של הפורום הרומאי היא לשחזר את צעדיהם של הדמויות הגדולות בהיסטוריה הרומית, כגון יוליוס קיסר וגנאיוס פומפיוס מגנוס. חוויה מרגשת לעמוד בלב האימפריה הרומית. בקרבת מקום, פאלאטיום (גבעת הפלטין), מרחב ירוק של חורבות מתקופת רומא העתיקה, הוא המקום שבו הכול התחיל, שבו רומולוס הרג כביכול את רמוס וייסד את העיר בשנת 753 לפנה”ס, ושם חיו הקיסרים הרומיים הקדומים בפאר בלתי נתפס. קראו עוד בפוסט הפורום הרומאי וגבעת פלטין.

הפורום הרומאי וגבעת פלטין
פורום רומאנום & גבעת הפאלאטיום ,רומא

הידעת?

בזירה לא השתתפו רק גלדיאטורים היו גם קרבות של בעלי חיים וקרבות סירות.
חלק גדול מבעלי החיים שהשתתפו בקרבות כבר נכחדו או בסכנת הכחדה.

מוזיאון וגלריית בורגזה

כולנו שמענו על מיכלאנג’לו ועל הקפלה הסיסטינית, אבל זרם האומנות שהכי שלט ברומא היה הבארוק. יצרתיו של מיכלאנג’לו היו בסגנון הרנסנס. רוב רומא בנויה בסגנון הבארוק, הפסלים והציורים. פה מגיע לתמונה מוזיאון וגלריית בורגזה כי זה המקום לראות את כל זה. מחיר כרטיס לגלריית בורגזה אינו יקר בהשווה למה שתראו שמה, בגלריה ניתן לראות יצירות שונות של אמנים שונים כגון: ברניני, אנטוניו קנובה, קאראווג’ו, רפאל ,טיציאן ועוד אמנים שפחות שמעתם עליהם.


הגלרייה נמצאת בפארק קסום שנקרא וילה בורגזה .מקום מושלם להעביר את היום לנפש עם חצי השני שלך ואם יש לכם ילדים אז הרווחתם זמן איכות איתם! תוכלו לקראו עוד בפוסט מוזיאון וגלריית בורגזה.

תיקרה בגלריית בורגזה
גלריה בורגזה ברומא

הפנתאון ברומא

הפנתאון הוא היה בעבר מקדש, הפך לכנסייה ואז חלק ממנו הפך לאנדרטה. נבנה בשנת 27 לפנה”ס שזאת אומרת עוד לפני הקולוסיאום (80 לספירה)! והוקדש לשנים-עשר האלים האולימפיים.
הקמת מקדש מרכזי נועדה לרצות את האלים היוונים החשובים. המבנה נהרס ב-110 לספירה והוקם מחדש על ידי הקיסר אדריאנוס בין השנים 118 ו-128 לספירה.
הפיכת המקום לכנסייה בשנת 609 סייעה לשמור על שלמות המבנה ולשרידתו עד ימינו. כיום מצויים בו קבריהם של מלכי איטליה ושל הצייר רפאל. המבנה כל כך ענקי שאתם יכולים להרגיש קטנים ומסכנים מולו.
הכניסה לפנתאון ברומא חינם!

תוכלו לקרוא עוד על הפנתאון בפוסט הפנתאון ברומא

הפנתאון
פנתאון ברומא

מוזיאוני הוותיקן / Musei Vaticani

רומא מתפארת בהדגשים אמנותיים רבים, אך מעטים הם מכריעים כמו ציורי הקיר של מיכלאנג’לו בקפלה הסיסטינית.

המוזיאונים של הוותיקן, מוזיאון האמנות הגדול ביותר ברומא והפופולרי ביותר. בתוך הקומפלקס הענקי, קילומטר על קילומטר של מסדרונות, מצויים פסלים קלאסיים, ציורים ושטיחים, כשהם מובילים ללא הרף אל חדרי רפאל, סוויטה של ארבעה חדרים עם ציורי קיר מפוארים של רפאל, ומעבר לכך, הקפלה הסיסטינית.

ביקור במוזיאונים של הוותיקן (Musei Vaticani) הוא חוויה מרגשת ובלתי נשכחת. במרחק של כ -7 ק”מ של תערוכות ועוד יצירות מופת ממדינות קטנות רבות, מתחם המוזיאון העצום הזה מכיל את אחד מאוספי האמנות הגדולים ביותר בעולם.

אתם עדיין בהתלבטות אם אין מה לעשות ברומא? קראו עוד על מוזיאוני הוותיקן

מסדרון גלריית השטיחים במוזיאוני הוותיקן
אחד החדרים במוזיאוני הוותיקן ברומא

טיפים:

 • כל יום ראשון של סוף חודש הכניסה למוזיאוני הוותיקן היא חינם!לכן מומלץ לבוא כשעה לפני פתיחת המוזיאון.
 • שעות פעילות : 9:00 בבוקר עד 18:00 מיום שני עד שבת
  יום ראשון של סוף חודש מ9:00 בבוקר עד 14:00
 • תחנת מטרו : Ottaviano – San Pietro

בזיליקת פטרוס הקדוש

בזיליקת פטרוס הקדוש
בזיליקת פטרוס הקדוש

אתם לא חייבים להיות מאמינים או נוצרים כדי להיות המומים מבזיליקת פטרוס הקדוש ,זו היא הכנסייה הכי מרהיבה והכי יפה של רומא אחת היצירות מופת של מיכלאנג’לו, מי שהשפיע רבות על הרנסנס.
זהו בניין שנועד לעורר יראת כבוד,הבזיליקה ידועה כמבנה הגדול ביותר בתקופתו. בניגוד לאמונה הרווחת, הבזיליקה אינה קתדרלה, מאחר שהמקום מושבו של בישוף לא נמצא בכנסייה. מעמדה הכנסייתי המדויק הוא בזיליקה אפיפיורית.

קראו עוד בפוסט בזיליקת פטרוס הקדוש, בפוסט תמצאו המון מידע שסיכמתי שמסביר על הבזיליקה עצמה,איך היא בנויה ומה יש לראות שמה.

שימו לב: הבזיליקה עמוסה מאוד אז תצפו לתורים רוב הימים. כמו כן, ישנו קוד לבוש מחמיר ונאכף: אין מכנסיים קצרים, חצאיות מיני או כתפיים חשופות

טיפים:

 • תחנת מטרו : Ottaviano – San Pietro
 • שעות פעילות : מ7 בבוקר עד 19:00 בערב (בקיץ) עד 18:30 (בחורף)
 • סיורים באנגלית חינם של הבזיליקה מנוהלים מה- Centro Servizi Pellegrini
  e Turisti בשעה 09:00 כל יום שלישי וחמישי. בתקופות מסוימות, מתנדבים
  Pontifical North American College מובילים סיורים. לוח הזמנים עבור משתנה, אבל הם בדרך כלל מתחילים בשעה 14:15 יום שני עד יום שישי.

ויה אפיה / Via Appia

ויה אפיה מפורסמת בשל היותה הדרך הכי עתיקה שנסללה ברומא ונחשבת אחת הדרכים היחודיות. מקום מדהים להיות בו בבוקר בהיר ושימשי, לראות את הדרך הארוכה הזו המופרדת בדשא ירוק והכל מוקף בטבע ושרידים, זו בדיוק התמונה של יופי איטלקי פסטורלי.
אבל הנוף מסווה היסטוריה של דם, כאן נצלב ספרטקוס ו -6000 מצבא העבדים שלו, וכאן היו הנוצרים הראשונים קברו את קרוביהם בקטקומבות
, כמו כן יהודים אשר היגרו מיוון. קראו עוד בפוסט שכתבתי ויה אפיה.

מעבר להיסטוריה וכמות הקטקומבות הנמצאות שמה המקום מלא בשלווה, יופי טבעי ושקט. אם יש לכם יותר מ-3 ימים בעיר ומחפשים מה לעשות ברומא, אז זאת אפשרות שלא הרבה מטיילים זוכים להגיע כי חושבים שיש רק את המרכז וזהו. אז הם טועים ולא בהרבה אתרים תמצאו מידע כזה. בויה אפיה ניתן להשכיר אופניים או להצטרך לסיורים על אופניים חשמליות.

טיול סיור אופניים בויה אפיה - Via Appia
בויה אפיה יוצאים גם סיורי אופניים וסיורי קטקומבות

סיורים על אופניים בויה אפיה

המוזיאונים הקפיטוליניים / Capitoline Museums

בימי קדם, Campidoglio (גבעת הקפיטול) היה ביתם של שני המקדשים החשובים ביותר של רומא. כיום, הסיבה העיקרת לעלות לגבעת הקפיטול היא בשביל לבקר במוזיאונים הקפיטוליניים בכיכר Piazza del Campidoglio.
המוזיאונים הקפיטוליניים הם המוזיאונים הכי עתיקים בעולם, בעצם המוזיאונים הכי ראשונים בעולם! מוזיאונים הקפיטוליניים בעצם מוזיאונים הקשורים להיסטוריית העיר רומא, איך בעצם נוצרה העיר, משמעות מאחורי הסמל האגדי של רומא – הזאבה “Il lupo” ועוד המון יצירות אומנות ופסלים שונים.

קראו עוד על המוזיאונים הקפיטוליניים

המוזיאונים הקפיטוליניים
המוזיאונים הקפיטוליניים

טיפים:

 • תחנת אוטובוס : Piazza Venezia או אפשרי להגיע מהקולוסאום ברגל 10 דק.
 • שעות פעילות : 9:30 בבוקר עד 19:30 ,כניסה אחרונה ב18:30

אזור טרסטוורה / Trastevere

אחת ההנאות הגדולות של רומא היא לאכול ולשתות היטב, במיוחד בקיץ, כאשר חם מספיק כדי ללאכול בסגנון פרסקו(Al fresco – רענן). רחובות העיר צפופים עד שעות המוקדמות של הבוקר. ואין מקום מושלם יותר מאשר להעביר את הערב בחוץ ,ספיציפית יותר בשכונה המושלמת של טרסטוורה. מעל נהר הטיבר הגשרים ההיסטורים, פיאצות (כיכרות) נסתרות ופאלאצי (ארמונות) מוקפים מאות ברים, בתי קפה, טרטורים ומסעדות.

מקום מושלם להעביר את הערב מול הנהר המדהים הזה! זאת אחת האטרקיציות ברומא במיוחד בערב חוויה שונה!

המלצה שלי: אל תפתחו גוגל מפות בשביל לנווט בעיר, פשוט תזרמו עם הרגליים לאן שיובילו אתכם רק ככה תתחילו להבחין ביופי המסתתר, במיוחד בשכונות הטרסטוורה, ממליץ לעשות זאת באור יום 🙂

טרסטוורה
טרסטוורה בלילה

אתם עדיין שואלים אין מה לעשות ברומא ?אז הנה המלצה אישית שלי למקומות טובים! לחצו על השמות זה יעביר לגוגל מפות.

איפה לאכול בטרסטוורה:איפה לשתות בטרסטוורה :
Hostaria Glassמסעדת מישלןMa Che Siete Venuti A Fà
Osteria la GensolaOmbre Rosse
PianostradaFreni e Frizioni
Fatamorgana TrastevereBar San Calisto

בונוס מה יש עוד לראות:

 • Basilica di Santa Maria in Trastevere – סנטה מריה בטרסטוורה
  זו הכנסייה הנוצצת כך נאמרה הכנסייה העתיקה ביותר ברומא המוקדש לבתולה מרי. חזיתו מעוטרת בפסיפס יפיפה מימי הביניים המתאר את מרי מאכילה את ישו שמוקף ב10 נשים נושאות מנורות. שתיים מהן רעלות ומחזיקות מנורות כבויות, המסמלות אלמנות, ואילו הנרות המוארים של האחרים מייצגים את בתוליהן.
 • Villa Farnesina – וילה פארנזינה

  וילה פארנזינה נבנתה עבור אגוסטינו קיגי, סוחר עשיר ובנקאי מסיינה אשר שימש כשר האוצר של האפיפיור יוליוס השני. הוילה נבנתה בין השנים 1506–1511 בתכנונו של האמן מסיינה בלדסרה פרוצי, לו סייעה ג’יליאנו דה סאנגאלו.
 • Palazzo Corsini alla Lungara

מזרקת טרווי / Fontana di Trevi

עצירה במזרקה הגדולה והמפורסמת ביותר של רומא היא טקס פולחן מסורתי למבקרים ברומא. כל יום הקהל נאסף לזרוק מטבעות לתוך המים של המזרקה בתקווה כי יום אחד הם יחזרו לעיר הנצח. המזרקה, שתוכננה על ידי ניקולה סאלבי במאה ה-18, היא פרשת רוקוקו מפוארת, המתארת סוסי בר, דמויות מיתיות ומפלים נופלים.
אסור לפספס את המקום, תזרקו מטבע אפילו סנט, זה יבטיח לכם לחזור לרומא, תזרקו 2 מטבעות תמצאו אהבה 🙂
זו היא מבין האטרקציות הידועות ברומא.

מזרקת טרווי
מזרקת טרווי

טיפ:

 • לא יודע למה, אבל לדעתי בערב (בשעות המאוחרות) יותר כיף לראות את המקום הזה, יש הרבה פחות אנשים.

הידעת?
בסביבות 3000 € נזרק לתוך Trevi ביום ממוצע. הכסף הזה נאסף מדי יום והולך לצדקה הקתולית של קריטאס


רק שתבינו שזאת רק טעימה מרומא !שלא תגידו אין מה לעשות ברומא יש אטרקציות ברומא בשפע! רומא היא עיר מהממת פשוט צריך להכיר אותה מקרוב!

אל תלכו תמיד לפי המסלול שתכננתם! לפעמים טוב לאבד את עצמך בין הרחובות של רומא, ככה אני גיליתי מקומות נסתרים, רחובות צרים ויחודיים שלא תמצאו בשום חיפוש בגוגל!

פוסטים שיכולים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *